Rozwój Krakowa na pierwszym miejscu

Rozwój Krakowa na pierwszym miejscu

Pośród wielu województw w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i akademickim, ale też na wielu innych obszarach. Zaczyna być regionem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pożyteczne zmiany w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu niedawnego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest ogromna. Bardzo pomogły w tym aspekcie środki EU, z których Kraków chętnie czerpie. Dynamiczne działanie w zakresie zdobywania dotacji sprawiły, że małopolska rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, i kolejne miejsca użyteczności publicznej.
Liczne innowacje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie istnieją. Zwykle ignorujemy historie, które nie są ściśle z nami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Tymczasem Kraków rozrasta się z każdym rokiem. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, budowie i unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie ekranów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie pozwalają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Miasto zmienia się też w zakresie możliwości rozrywkowych. Wartość miasta rośnie dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie inwestycje zachęcają turystów do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych projekty nie obejmują tylko ścisłego centrum miasta, ale również są związane z pełnym regionem. Dlatego lepiej nie narzekać lecz dostrzec zmiany w które obrósł Kraków.
Następne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości innowacji – pozwolą miastu stać się niezwykłą stolicą małopolski.
rozwój Kraków